Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

Rekonstrukcí Panského dvora, respektive Turistického centra Veselska, získalo nejen město Veselí nad Moravou, ale jak již vyplývá ze samotného názvu rovněž celá oblast tzv. Veselska, jedinečné centrum nejrůznějších společenských aktivit a místo pro střetávání se s ostatními napříč generacemi a okruhy zájmů.

Své místo, zde mají jak návštěvníci města, jež mohou ocenit hlavně turistické informační centrum, místo pro úschovu kol a celou řadu stálých expozic věnující se jednak místním tradicím a řemeslům, úspěchům slavného rodáka Josefa Zimovčáka a krásám a historii Baťova kanálu.  Tak pro místní občany zde budou nové prostory Městské galerie nabízející pestrou škálu výstav, a rovněž i víceúčelový a konferenční sál, který je také využíván k nejrůznějším kulturním a společenským událostem. V rámci budovy tak najdou uplatnění nejen lidé zabývající se kulturou pasivně z pozice diváků jednotlivých událostí, nýbrž i aktivní umělci, jež působí přímo v místě a mají zájem se podílet na rozvoji a obohacením svého okolí.

Za tímto účelem chceme z Panského dvora učinit živoucí pulzující prostor s širokou nabídkou kulturního vyžití se zapojením všech druhů umění. V průběhu celého roku zde budou probíhat výstavy zaměřené, jak na výrazná jména současné umělecké scény, tak i na místní umělce. Pravidelné kulturní večery, ať již hudební či dramatické nabídnou širokou škálu žánrů určenou pro nejširší okruh diváků, tak aby si každý přišel na své.

 

Panský dvůr

logo-bottom

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834