Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

19. 9. 2014
11:36
Panský dvůr - víceúčelový sál, kino Morava

Fenomén Járy Cimrmana je již 40 let nedílnou součástí české kultury.

V návaznosti na tuto tradici jsme připravili výstavu pod názvem „Jára Cimrman – Světoběžník a vynálezce“, která již s velkým úspěchem navštívila celou řadu českých měst.  Tato výstava obsahuje historii Divadla Járy Cimrmana a dále je zaměřena především na osobnost Járy Cimrmana a jeho širokou rozsáhlou tvorbu učitelskou, vědeckou, vynálezeckou a cestovatelskou.

 

Historie divadla obsahuje fotografickou historizující dokumentaci existence divadla. Jednotlivé panely jsou věnovány osobnostem, které v souboru působily, pražským divadelním scénám, kterými Divadlo Járy Cimrmana prošlo - od Malostranské besedy, Reduty, Branické scény, Divadla Solidarita až po dnešní působiště v Žižkovském Divadle Járy Cimrmana. Nemohou chybět fotografie a scénické prvky z jednotlivých představení

Vernisáž se uskuteční 19. září 2014 v 17 hodin v prvním patře kina Morava za osobní účasti herců Divadla J. Cimrmana. Výstava bude vzhledem ke svému rozsahu umístěna v 1. patře kina Morava a v objektu Panského dvora a bude možné ji navštívit do 26. října 2014.

 

Autoři výstavy:  Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak a Václav Kotek

logo-bottom

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834