Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

Vertedance: Kolik váží vaše touha?

21 září 2013 19:30

Zámecký park Zámecký park, 698 01 Veselí nad Moravou, Czech Republic

Vertedance: Kolik váží vaše touha?

Taneční skupina VerTeDance vznikla v roce 2004. Uskupení tvoří tanečnice a choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová (Tanečnice roku 2010) a světelný designér a technický šéf divadla Ponec Pavel Kotlík.

VerTeDance doposud vytvořili projekty: Průzor hrdlem (2002), Kruh II (2004), Tichomluva – Neočekávaný chod (2005),The Brave (2006), Beneath the Silence (2005) ve spolupráci s CobosMikaCompany,Třiačtyřicet slunce západů (2007), sitespecific Tour du Café au lait (2007), Jaja a Papus(2009), Dance of Canis Lupus (2009) ve spolupráci s belgickým choreografem Thomasem Steyaertem, Případy doktora Toureta v režii Anny Polívkové (2009),Emigrantes (2010), Transforma (2010) v choreografii Mayi Lipsker, Found and Lost (2011) v choreografii Charlotty Öfverholm, Kolik váží vaše touha? (2011) a Simulante Bande(2012).

Domovskou scénou VerTe je divadlo Ponec; svá představení uvádí skupina pravidelně jak v českých regionálních městech, tak v zahraničí: na Slovensku, v Německu, Belgii, Rusku, Rumunsku, Rakousku,Polsku, Maďarsku, ve Švédsku, na Ukrajině ad.

VerTeDance jsou jedinou českou skupinou, která získala dvakrát nejprestižnější ocenění v oblasti v současného tance – cenu za Taneční inscenaci roku, a to v roce 2006 (Tichomluva) a 2012 (Kolik váží vaše touha?).

Kolik váží Vaše touha?

Strach obnažit se čistým řezem. Fascinace skrytou krásou. Fascinace silou přetvářky. Snaha dojít naplnění tam, kde chybí dno.

Odhalit se, obnažit se, svléct se, odkrýt svoje city, dotknout se svého těla, přiblížit se nitru. Co z toho je skutečně nebezpečné a naplněné rizikem?

Inscenace Kolik váží vaše touha? zkoumá otázku, zda vysvlečením se skutečně odhalujeme sebe sama, svoji podstatu a své tužby a zda je v tomto smyslu nahota vůbec nutná a potřebná. Hranice lidské totožnosti obkružuje vše, co lze nazvat niterným, strachem, tužbou, zranitelností, ale hlavně ukazuje, že nahota se stává tématem i v momentech, kdy je zamlčena. Je bezpečné se této hranici přibližovat za účelem důkladného prozkoumání? Terén kolem této meze je značně proměnlivý, nebezpečný, nejistý a plný pastí. Vstoupit na něj je sice nutné, ale není z něj návratu bez proměny.

Tanečně-hudební projekt skupiny VerTeDance pro čtyři tanečnice (Veronika Kotlíková, Tereza Ondrová, Helena Arenbergerová, Lucia Kašiarová) vznikl ve spolupráci s hudební skupinou ZRNÍ a slovenským tanečníkem Peterem Jaškem (Les SlovaKs).

Námět, choreografie a interpretace: Veronika Kotlíková, Tereza Ondrová, Helena Arenbergerová, Lucia Kašiarová
Pohybová spolupráce: Peter Jaško
Režijní spolupráce: Petra Tejnorová
Dramaturgická spolupráce: Lukáš Jiřička
Hudba: kapela ZRNÍ
Světelný design: Pavel Kotlík
Scéna, kostýmy: Máša Černíková
Produkce: Markéta Faustová

Délka: 45 minut

Externí odkaz na stránky skupiny: www.vertedance.com

logo-bottom

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834