Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

Koncert: Serengeti (US), Sicker Man (GER), Kiki Bohemia (GER), Tony Trimm (US)

31 srpen 2013 20:00

Kino Morava náměstí Míru 667, 698 01 Veselí nad Moravou, Czech Republic

Koncert: Serengeti (US), Sicker Man (GER), Kiki Bohemia (GER), Tony Trimm (US)

Serengeti neboli David Cohn je rapper a netradiční hip-hopový zpěvák z amerického Chicaga.

Jeho hudba se jasně odlišuje od mainstreamového hip hopu, který on sám považuje za "depresivní" a složený z "těch stejných nápadů". Jeho hudba obsahuje často odkazy na Chicagskou kulturu a charakter místních lidí. V titulní písni jeho alba "Dennehy" Serengeti zaujímá roli "Kennyho", ženatého muže se silným Chicagským přízvukem, který miluje Chicago Bears a Chicago White Sox. 

V rozhovoru Serengeti prozrazuje, že album Dennehy vytvořil v odpovědi na časté stížnosti týkající se hip hopu, aby se do něj vrátila lehkost "zábava". Ačkoliv mu toto album získalo velkou přízeň fanoušku, jeho ostatní alba se věnují jiným hudebním žánrům od garážového rocku, skrze elektronickou muziku a undrgroundový hi hop po experimentální hip hop.

DJ Tony Trimm je producent a umělec z amerického Chicaga dříve vystupující pod jménem Haiku.  V současné době vystupuje spolu s performerem Serengeti a jejich společné vystoupení budete mít možnost shlédnout také u nás ve Foajé.

Kiki Bohemia dva roky zpívala ve swingové kapele Bohemian Crystal. V roce 2005 se vydala na sólovou dráhu a začala psát své vlastní skladby. Své první koncerty odehrála v Německu a ve stejné zemi také nahrála své první songy. V roce 2006 začala používat ve své tvorbě smyčky, které si sama nahrává tzv. looping. V posledních letech začala ve svých písních spolupracovat s hudebníkem Tobiasem Vethakem, alias Sicker Man.

Sicker man je sólo projekt Tobiase Vethakeho, který kombinuje kytary, citeru, zvonkohru a čelo spolu s elektronickými nástroji, syntezátorem a analogovými efektovými pedály. Někdo jeho hudbu nazývá folktronika jedná se však o mnohem více než pouhou kytaru a laptop - jeho písně jsou doprovázeny orchestriálním pozadím.

Tobias sám říká, že "tvoření hudby je nejprve o absolutní intuici a místnosti plné nástrojů. Posléze se z nahraných zvuků teprve vyberou ty relevantní. Myslím si, že každá hudba, která je vytvořena musí přidávat něco navíc a něco nového do světa hudby, která již existuje.

logo-bottom

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834