Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

JINDŘICH ŠTREIT: ZE TMY KE SVĚTLU - VÝSTAVA UZAVŘENA DO ODVOLÁNÍ

08 březen 2020 17:00 - 19 duben 2020 17:00

Městská galerie Panský dvůr, náměstí Míru 664, 698 01 Veselí nad Moravou, Czech Republic

JINDŘICH ŠTREIT: ZE TMY KE SVĚTLU - VÝSTAVA UZAVŘENA DO ODVOLÁNÍ

Moravský fotograf Jindřich Štreit je zapsán v dějinách české fotografie takřka 40 let, pozornost získaly v 80.letech 20.století jeho fotografie vesnic na Bruntálsku, kde žil. Drsné a zároveň velmi citlivé zobrazení reality bez příkras nezůstalo tehdy bez povšimnutí a stal se nejspíš jediným českým fotografem, který byl vězněn nejen za publikovanou tvorbu, ale také za nikdy nezveřejněné negativy. Jindřich Štreit vydal množství knih, byl o něm natočen dokumentární film a patří v současnosti mezi světově uznávané fotografy. Do Veselí nad Moravou přichází představit cyklus barevných fotografií s nevšední tematikou vězeňské duchovní péče „Ze tmy ke světlu“.

Vernisáž proběhne v neděli 8. března v prostorách Městské galerie Panský dvůr ve Veselí nad Moravou za účasti autora s hudebním doprovodem písničkáře Noslávy v 17 hodin.

Po vernisáži se uskuteční na Panském dvoře také projekce fotografií s povídáním Jindřicha Štreita o jeho díle s živou hudbou olomouckých hudebníků sdružených kolem písničkáře Noslávy. Komponovaný pořad Zastavit čas začne v 18 hodin ve víceúčelovém sálu. Prostor zde bude i pro dotazy návštěvníků. Výtěžek ze vstupného (100 Kč) půjde na charitativní účely.

„Nikdo z nás nesejme to, čím jsme se provinili. Jediná cesta je přiznání, pokání a prosba o odpuštění. Ne každý má možnost navštěvovat věznice, být s vězni a kaplany, zúčastnit se bohoslužby a přinést o tom svědectví. Život mi nabídl poznání duševního stavu, který jsem zde zachytil. Jestliže prožiji tak silné emoce, snažím se je pochopit, ztvárnit a předat. Uvědomil jsem si, jak potřebná a zároveň náročná je tato služba. Děkuji za poodhalení jiného světa, za vstřícnost a důvěru.“
JINDŘICH ŠTREIT k výstavě Ze tmy ke světlu

galerie.kultura-veseli.cz, tel.: 602 618 630

logo-bottom

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834